Avcılık ve Avlanma Stratejileri Kara ve Deniz Av Malzemeleri Av Tüfekleri Özellikleri Av Bıçakları Av Kıyafetleri Kamp Yerleri
Cuma , 27 Şubat 2015
Son Yazılanlar

Av Ayakkabısı Ve Botları

av ayakkabisi av-ayakkabisi-botlariav-ayakkabisi
Av ayakkabıları ve botları, avcının ava çıkacağı zemine göre tercihini edebileceği bir gereçtir. Ava çıkılacak alan dağlık, karlı ve engebeli bir bir alan ise, avcının tercihi kesinlikle yeni iyi kavrayan, içinde içlik olan ve büyük tabanlı bir bot olmak zorundadır.

Avcımız av alanı olarak gölet bir kenar seçmiş ise kesinlikle waterprof dediğimiz su geçirmez ve tabanı yosuna kayaya karşı kaymayacak bir biçimde dizayn edilmiş kauçuk bir çizme giymesi gerekiyordur. Bunların aksi durumlarda ise avcı ne dengeyi bulabilecektir, nede doğru atış pozisyonunu yakalayabilecektir.

Bahar ve yaz mevsimlerinde ayakkabılar ve botlar daha ferah ve nefes alabilir biçimde hafife doğru seçim yapılmaktadır. Ama avcı ekipman olarak ne kadar doğru ise av olarak da o kadar doğru orandadır. İşte bu yüzden avcı her daim ne seçeceğini iyi bilmesi gerekir. Zaman zaman yaptığı kovalamacalar ile avın peşini bırakmaması lazımdır ve ya avına pusu kurduğu yerde iyi durması gerekmektedir. İşte bu yüzden bir av da av tüfeği ne kadar önemli ise av ayakkabıları ve botları da o kadar önemli olacaktır.

3.638 yorum


    Fatal error: Allowed memory size of 41943040 bytes exhausted (tried to allocate 262228 bytes) in /home/wwwavblo/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1628