Avcılık ve Avlanma Stratejileri Kara ve Deniz Av Malzemeleri Av Tüfekleri Özellikleri Av Bıçakları Av Kıyafetleri Kamp Yerleri
Pazar , 29 Mart 2015
Son Yazılanlar

İz sürme

İz sürme aslında doğada yaşayan tüm insanların sahip oldukları ve geliştirmek zorunda oldukları bir yetenektir.  Yer şekilleri ister kaygan ister kumlu ne olursa olsun yaşayan bir canlı oradan geçmiş ise mutlaka izini orada bırakmıştır.

ayak-izi-surme

Eğitimli bir avcı eğer gerekli konsantreyi sağlarsa sadece izlere bakarak oradan geçen canlının ağırlığını, iriliğini, yorgunluğunu, cinsiyetini, bir şeyler taşıyıp taşımadığını, endişeli olup olmadığını, yaralı olup olmadığını anlayabilir.

dogada-iz-surme

Bugün birçok ülkede bazı kuruluşlar arama kurtarma ekiplerine gösterilen iz sürme eğitimleri vermektedirler.İz sürme eğitimleri eğer doğa içerisinde uygulaması yapılmaz ise öğrenilmesi imkansızdır. Dikkatinizi toplamak, etrafınızdaki insanların teşhis etmek ve tanımlamak iz sürme eğitimlerinin başlıca ana konularıdır.

ayak-izi

İz sürme yalnızca avcılıkta bir hayvanı takip etme olarak düşünülmesi yanlıştır. Doğada kaybolmuş bir kişi sadece izi sürülerek bulunabilir.

 

 

 

 

 

3.770 yorum


  1. Fatal error: Allowed memory size of 41943040 bytes exhausted (tried to allocate 65552 bytes) in /home/wwwavblo/public_html/wp-includes/formatting.php on line 1227